Jazzové kvarteto kolem saxofonisty Jana Provazníka a klavíristy Augustina Bernarda, které vzniklo v létě roku 2017 v Liberci. Věnuje se především autorské tvorbě svých členů a převzatým skladbám světových i tuzemských jazzových skladatelů. Na basovou kytaru a kontrabas hraje František Kudláček a na bicí nástroje Jan Prchal.

 

Kapela BitMaP Collective vznikla v roce 2010 založením projektu "& hosté" kapelou BitMaP Trio. Důvodem byl zvětšující se personální požadavek na skladby kapelníka a pianisty Augustina Bernarda. Z původního jazzového tria tedy vzešlo jazzové kombo až o 7 členech. V této sestavě nahrál projekt v roce 2011 první CD s názvem Schuplik Jam.

BitMaP Collective hraje ve stálém složení Kristýna Rissová - vocal, Michal Kašpárek - trumpet, Ondřej Štěpán - tenor & soprano sax, Stanislav Mayer - bass guitar, Jan Prchal - drums a Augustin Bernard - piano. Jako hosté obohacují bandu také například Augustin Bernard starší - guitar, Jakub Cirkl - alto sax, Šimon Veselý - vibrafon, perkuse a další.

 

Augustin Bernard Nonet je hudební uskupení, které vzniklo na základě inspirace kapelou SF Jazz Collective - okteta, složeného ze čtyřčlenné dechové sekce (trumpety, altového a tenorového saxofonu a trombonu), vibrafonu, klavíru, basy a bicích nástrojů. Obohacením dechové sekce o basklarinet vznikl nonet, pro který Augustin Bernard zkomponoval svoji první suitu s názvem Simple Melodies. Skladba má pět vzájemně na sebe navazujících částí, jež sestávají převážně z jednoduchých melodií (odtud název Simple Melodies).

 

Kapela BitMaP Trio vznikla na konci roku 2007 z rytmické sekce Big Bandu ZUŠ Liberec jako převážně jazz-rockové trio hrající ve složení Augustin Bernard - piano a band-leader, Stanislav Mayer - basová kytara a Jan Prchal - bicí nástroje. Stabilně v této sestavě vystupuje v rámci kapely BitMaP Collective, která vznikla z projektu "& hosté". Trio můžete také potkat na koncertech v klubech, kavárnách, na vernisážích, rautech apod. Repertoár kapely je tvořen jazzovými standardy a také vlastní tvorbou, jež jsou zaznamenány na prvním CD s názvem Schuplik Jam již zmiňovaného projektu BitMaP Trio & hosté.

 

Kapela vznikla na jaře 2011 na Konzervatoři Jaroslava Ježka za účelem hrát hlavně autorskou tvorbu, majíce v úmyslu svými netradičními songy narušit strukturu zajetých tradic. Za krátkou dobu své činnosti stihla tato skupina vystoupit na několika významných akcích např. Jazzfest Karlovy Vary, Mezinárodní jazzový festival Litvínov, Bohemia JazzFest a po pražských klubech jako Reduta, Jazz Time, Blues Sklep atd. Velkým úspěchem byla účast v soutěži Czech Jazz Contest a postup do českého finále Jazz Prix 2012 v Prachaticích. V roce 2013 se kapela zúčastnila dalšího ročníku Czech Jazz Contest, kde se umístila na třetím místě. 

Termíny koncertů

Termíny koncertů

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30