Hunch Single Cover Zmens Hunch neboli Předtucha je název skladby, jejíž prvotní verze vznikla již na jaře 2019 v mém starém studiu a k níž jsem se kvůli pracovnímu vytížení mohl vrátit až o rok později, když jsem, stejně jako drtivá většina hudebníků, přišel o možnost veřejně vystupovat a musel zůstat doma. Atmosféra této nahrávky je reflexí, nebo se alespoň snaží jí být, dění v posledních dvou letech. Jak skladba, tak i proces její samotné kompozice koresponduje s procesem předtuchy a jejím následným zhmotněním v něco závažného. 

Hunch je v pořadí první vlašťovkou z plánovaného alba, které bude obsahovat sérii improvizací a skladeb, v jejichž centru dominuje zvuk klavíru či syntezátoru. Vznik této nahrávky výrazně ovlivnil současný mimořádný stav a nemohla vzniknout v jednom studiu. Jednotlivé nástroje jsou nahrány korespondenčně a některé, jako například smyčcová sekce, jsou ze samplů. Svůj výkon a tvůrčí vklad nahrávce propůjčili bubeník Tomáš Piala a basista Marek Leždík, se kterými jsem mám tu čest spolupracovat již pěknou řadu let (S Gustem, Ilona Csákova Band). 

vision cut cover


Augustin Bernard's debut album consisting of all original songs in style of crossover jazz. Title song Vision recorded in two different versions is like a frame bordering the whole CD at the beginning and the end. The soloist in this song is the famous Czech trombone player Premysl Tomsicek (Gustav Brom Big Band, Matus Jakabcic CZ/SK Big Band, Cloud Nine...). The most part of the album is the 3 movement composition Concerto for Vibraphone, where the solo part is played by Ludmila Stefanikova (LS Quartet). The rhythm section of the album is recorded by Martin Lehky (Frantisek Kop Quartet, Lucie Bila) on the bass guitar, Jan Linhart (Nocni optika, The Swings, Cloud Nine) on the drums and Augustin Bernard on the piano. 


Album Vision is available for listening to on Spotify https://open.spotify.com/album/4Jq4LhK9iP07cSl45vSm2D or to download in MP3 of FLAC on iTunesAmazon and others.

spotify button

Termíny koncertů

Termíny koncertů

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30