ab nonet suite posterAugustin Bernard Nonet je hudební uskupení, které vzniklo na základě inspirace kapelou SF Jazz Collective - okteta, složeného ze čtyřčlenné dechové sekce (trumpety, altového a tenorového saxofonu a trombonu), vibrafonu, klavíru, basy a bicích nástrojů. Obohacením dechové sekce o basklarinet vznikl nonet, pro který Augustin Bernard zkomponoval svoji první suitu s názvem Simple Melodies. Skladba má pět vzájemně na sebe navazujících částí, jež sestávají převážně z jednoduchých melodií ( - odtud název Simple Melodies).

Ke spolupráci si autor pozval špičkové české jazzové muzikanty: Štěpánku Balcarovou (trumpeta a křídlovka), Petra Kalfuse (altový a sopranový saxofon), Ivana Klečku (tenorový saxofon), Jana Jiruchu (tenorový snižcový pozoun), Róberta Mitręgu (basklarinet), Františka Krtičku (vibrafon), Marka M. Leždíka (basová kytara) a Jana Linharta (bicí nástroje).

Koncert v jazzovém klubu Reduta bude koncipován jako ohlédnutí za dosavadním Bernardovým studiem skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Kromě již zmíněné suity Simple Melodies uslyšíte autorovy aranže jazzových a populárních hitů (v podání Jabloneckého klarinetového kvarteta) a také kompozici Concerto for Vibraphone z jeho desky Vision, která bude večer dodatečně pokřtěna.

 

 

Termíny koncertů

Termíny koncertů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31