Skladba Waltz for Rose vyhrála letošní ročník soutěže OSA (Ochranného svazu autorského) o nejlepší jazzovou skladbu mladého autora do 35 let. Zde si můžete přečíst článek na ParlamentniListy.cz: http://bit.ly/1Oe1aQ8 a video z vystoupení na Bohemia Jazz Festu na Staroměstském náměstí můžete zhlédnout níže:

 

Zdravím všechny po delší době! S Gustem jsme se sešli v libereckém studiu Nettles a natočili několik písní pro YouTube kanál, abyste měli co poslouchat v případě, že se u vás projeví abstinenční příznaky z nedostatku naší muziky! Jako první song můžete zhlédnout Timothy T. Deptudah!

Srdečně zvu na koncert Jabloneckého klarinetového kvarteta v rámci hudebního festivalu Jablonec nad Nisou - město plné tónů 2015. Koncert se koná ve čtvrtek 12. 3. 2015 v 19:00 v Městském divadle Jablonec nad Nisou. Zazní několik mých aranžmá pro toto uskupení a také si tam něco zahraji.

Plakát JKK divadlo 12.3.2015 zmens

 

Po dlouhé době vás všechny zdravím a chci vás informovat o dění na YouTube videokanálu BernardMusic. Přibylo na něm hned několik videí, a to z finálového koncertu soutěže Czech Jazz Contest 2014 v pražském Reduta Jazz Clubu, kde jsme v březnu hráli s formací S Gustem + 3. Skupina vyhrála diváckou cenu o Nejoblíbenější kapelu a v soutěži celkově dopadla na čtvrtém místě v mezinárodní účasti za bandy z Německa a Slovenska jako nejlepší česká kapela. 

Za odbornou výpomoc tímto patří veliký dík bubeníkovi Michaelu Noskovi a saxofonistovi Michalovi Wróblewskimu, že si s námi ve finále zahráli. Bez vás bychom asi už nepohráli! :)

Slíbená videa jsou ke zhlédnutí níže. 

Příjemný poslech a hezkou zábavu!

 

 
 
 

 

ab nonet suite posterAugustin Bernard Nonet je hudební uskupení, které vzniklo na základě inspirace kapelou SF Jazz Collective - okteta, složeného ze čtyřčlenné dechové sekce (trumpety, altového a tenorového saxofonu a trombonu), vibrafonu, klavíru, basy a bicích nástrojů. Obohacením dechové sekce o basklarinet vznikl nonet, pro který Augustin Bernard zkomponoval svoji první suitu s názvem Simple Melodies. Skladba má pět vzájemně na sebe navazujících částí, jež sestávají převážně z jednoduchých melodií ( - odtud název Simple Melodies).

Ke spolupráci si autor pozval špičkové české jazzové muzikanty: Štěpánku Balcarovou (trumpeta a křídlovka), Petra Kalfuse (altový a sopranový saxofon), Ivana Klečku (tenorový saxofon), Jana Jiruchu (tenorový snižcový pozoun), Róberta Mitręgu (basklarinet), Františka Krtičku (vibrafon), Marka M. Leždíka (basová kytara) a Jana Linharta (bicí nástroje).

Koncert v jazzovém klubu Reduta bude koncipován jako ohlédnutí za dosavadním Bernardovým studiem skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Kromě již zmíněné suity Simple Melodies uslyšíte autorovy aranže jazzových a populárních hitů (v podání Jabloneckého klarinetového kvarteta) a také kompozici Concerto for Vibraphone z jeho desky Vision, která bude večer dodatečně pokřtěna.

 

 

Termíny koncertů

Termíny koncertů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30