nonet reduta

Augustin Bernard Nonet je hudební uskupení, které vzniklo na základě inspirace kapelou SF Jazz Collective - okteta, složeného ze čtyřčlenné dechové sekce (trumpety, altového a tenorového saxofonu a trombonu), vibrafonu, klavíru, basy a bicích nástrojů. Obohacením dechové sekce o basklarinet vznikl nonet, pro který Augustin Bernard zkomponoval svoji první suitu s názvem Simple Melodies. Skladba má pět vzájemně na sebe navazujících částí, jež sestávají převážně z jednoduchých melodií ( - odtud název Simple Melodies).

Ke spolupráci si autor pozval špičkové české jazzové muzikanty: Štěpánku Balcarovou (trumpeta a křídlovka), Petra Kalfuse (altový a sopranový saxofon), Ivana Klečku (tenorový saxofon), Jana Jiruchu (tenorový snižcový pozoun), Róberta Mitręgu (basklarinet), Františka Krtičku (vibrafon), Marka M. Leždíka (basová kytara) a Jana Linharta (bicí nástroje).

 

 
 
 
 

 

sgustem metroKapela vznikla na jaře 2011 na Konzervatoři Jaroslava Ježka za účelem hrát hlavně autorskou tvorbu, majíce v úmyslu svými netradičními songy narušit strukturu zajetých tradic. Za krátkou dobu své činnosti stihla tato skupina vystoupit na několika významných akcích např. Jazzfest Karlovy Vary, Mezinárodní jazzový festival Litvínov, Bohemia JazzFest a po pražských klubech jako Reduta, Jazz Time, Blues Sklep atd. Velkým úspěchem byla účast v soutěži Czech Jazz Contest a postup do českého finále Jazz Prix 2012 v Prachaticích. V roce 2013 se kapela zúčastnila dalšího ročníku Czech Jazz Contest, kde se umístila na třetím místě. 

S Gustem se zabývá téměř výhradně autorskou tvorbou Augustina Bernarda a vlastním pojetím jazzových standardů. V případě Vašeho zájmu si tedy můžete kapelu objednat na různé akce jako např. firemní večírek, vernisáž, hudební produkce k rautu apod. K objednávce využijte prosím kontaktní formulář.

 

Členové:

Augustin Bernard - piano, kapelník
Ivan Klečka - saxofon
Jakub Smutný - baskytara
Tomáš Piala - bicí nástroje

 

 

 

 

 

 
 
 
 


bitmap promoKapela BitMaP Collective vznikla v roce 2010 založením projektu "& hosté" kapelou BitMaP Trio. Důvodem byl zvětšující se personální požadavek na skladby kapelníka a pianisty Augustina Bernarda. Z původního jazzového tria tedy vzešlo jazzové kombo až o 7 členech. V této sestavě nahrál projekt v roce 2011 první CD s názvem Schuplik Jam.

BitMaP Collective hraje ve stálém složení Kristýna Rissová - vocal, Michal Kašpárek - trumpet, Ondřej Štěpán - tenor & soprano sax, Stanislav Mayer - bass guitar, Jan Prchal - drums a Augustin Bernard - piano. Jako hosté obohacují bandu také například Augustin Bernard starší - guitar, Jakub Cirkl - alto sax, Šimon Veselý - vibrafon, perkuse a další.

 


Nabídka služeb:

- koncerty po jazzových klubech, festivalech, kavárnách
- firemní večírky
- svatební oslavy

 

 

Členové:

Kristýna Rissová - zpěv
Michal Kašpárek - trumpeta
Ondřej Štěpán - saxofon
Augustin Bernard - piano, kapelník
Stanislav Mayer - baskytara
Jan Prchal - bicí nástroje

003 kopieKapela BitMaP Trio vznikla na konci roku 2007 z rytmické sekce Big Bandu ZUŠ Liberec jako převážně jazz-rockové trio hrající ve složení Augustin Bernard - piano a band-leader, Stanislav Mayer - basová kytara a Jan Prchal - bicí nástroje. Stabilně v této sestavě vystupuje v rámci kapely BitMaP Collective, která vznikla z projektu "& hosté". Trio můžete také potkat na koncertech v klubech, kavárnách, na vernisážích, rautech apod. Repertoár kapely je tvořen jazzovými standardy a také vlastní tvorbou, jež jsou zaznamenány na prvním CD s názvem Schuplik Jam již zmiňovaného projektu BitMaP Trio & hosté.

Členové:

Augustin Bernard - piano
Stanislav Mayer - baskytara
Jan Prchal - bicí nástroje

 

 
 

barovani rumlToto uskupení je výsledkem spolupráce Augustina Bernarda a vibrafonisty Šimona Veselého, kteří společně pravidelně vystupují na Barování se Sandrou Novákovou. Repertoár kapely tvoří skladby přejaté i autorské, které jsou každý měsíc interpretovány v jiných sestavách podle toho, jak to zrovna A.B. zaranžuje. 

Členové:

Šimon Veselý - vibrafon a další perkusní nástroje,
Augustin Bernard - piano, trombon,
Jakub Smutný - basová kytara,
Jan Prchal - bicí.

Mezi hosty V.B.S.P. patří například trumpetista Roman Volf, saxofonisté Jakub Cirkl a Ivan Klečka, půvabná vibrafonistka Karolína Prýmková, zpěvačka Kristýna Rissová nebo zpěvák Ondřej Ruml. Záznam vystoupení s Ondřejem Rumlem je možno zhlédnout na iVysílání (začátek cca 12. minuta). 

Další ukázky:

{youtube}NCiAAq1zmsw{/youtube}

Termíny koncertů

Termíny koncertů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30