Hunch Single Cover Zmens Hunch neboli Předtucha je název skladby, jejíž prvotní verze vznikla již na jaře 2019 v mém starém studiu a k níž jsem se kvůli pracovnímu vytížení mohl vrátit až o rok později, když jsem, stejně jako drtivá většina hudebníků, přišel o možnost veřejně vystupovat a musel zůstat doma. Atmosféra této nahrávky je reflexí, nebo se alespoň snaží jí být, dění v posledních dvou letech. Jak skladba, tak i proces její samotné kompozice koresponduje s procesem předtuchy a jejím následným zhmotněním v něco závažného. 

Hunch je v pořadí první vlašťovkou z plánovaného alba, které bude obsahovat sérii improvizací a skladeb, v jejichž centru dominuje zvuk klavíru či syntezátoru. Vznik této nahrávky výrazně ovlivnil současný mimořádný stav a nemohla vzniknout v jednom studiu. Jednotlivé nástroje jsou nahrány korespondenčně a některé, jako například smyčcová sekce, jsou ze samplů. Svůj výkon a tvůrčí vklad nahrávce propůjčili bubeník Tomáš Piala a basista Marek Leždík, se kterými jsem mám tu čest spolupracovat již pěknou řadu let (S Gustem, Ilona Csákova Band). 

vision cut cover Debutové album Augustina Bernarda obsahující pouze autorské skladby. Crossover jazz, tak by se dalo žánrově zaškatulkovat, protože jednotlivé písně se pohybují mezi jazzem, soudobou vážnou a rockovou hudbou. Titulní skladba desky má název Vision a tvoří pomyslný rámec, který ohraničuje desku jako logický celek. Píseň je natočena ve dvou verzích (latin a ballad) a své jedinečné tóny jí propůjčil výjimečný trombonista Přemysl Tomšíček (Gustav Brom Big Band, Matúš Jakabčic Big Band). Největší část alba Vision zabírá třívětý koncert pro vibrafon a rytmickou sekci. Sólistkou zde byla krásná slovenská vibrafonistka působící v USA Ľudmila Štefániková (LS Quartet). Celá deska je opřena o výbornou rytmiku, ve které si Augustin Bernard zahrál po boku baskytaristy Martina Lehkého (František Kop Quartet, Lucie Bílá) a bubeníka Jana Linharta (Noční optika, The Swings, Cloud Nine). Toto trio můžete slyšet ve skladbě Jarní 218.

Deska je k dispozici k poslechu na Spotify a ke koupi na iTunes, Amazon, apod.


spotify button

Termíny koncertů

Termíny koncertů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31